Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania Główne przyczyny aktualnego kryzysu gospodarczego została wyłączona

Ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć czy UE to wielka szansa dla Polski, ale przecież geopolityka świata jest najzwyczajniej nieubłagana. Taki kraj jak właśnie Polska powinien mieć „przyjaciół”. I mieliśmy dwie możliwości: Zachód albo Rosja. Na pewno Rosja to niesamowity kraj, Rosjanie generalnie są w porządku i naprawdę nie rozmyślają każdego dnia o Polakach – w tym negatywnym kontekście, lecz no jakby nie patrzeć Unia Europejska jest bardziej wskazanym wyjściem. Cieszę się, że jesteśmy w Unii Europejskiej, ponieważ przykład Ukraińców świetnie pokazuje, że w dzisiejszych czasach wyłącznie Unia jest alternatywą.
Choć naturalnie potrafię dostrzec dużo minusów tej organizacji. Głównie rozchodzi się o to, że jakby nie patrzeć Unia jest zbytnio lewicowa. Po prostu za duża pomoc socjalna, ogromna biurokracja, dziwne prawo – to wszystko sprawia, iż Europa odgrywa mniejszą rolę. Naturalnie UE to także wiele atutów, lecz można w sumie odnieść wrażenie, że aktualna klasa polityczna nie chciałaby dobrze dla Europy. Bo niby jak inaczej ocenić nieustanne zamachy na wolność jednostki? Cóż, w takim razie: UE charakteryzuje się niesamowicie wieloma zaletami, lecz także nie jest pozbawiona wad.

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.